Untitled document

13 September - Mt Victoria

bold denotes winner on handicap

Name Dist Est K Rate Est Time Start Time Actual Time Actual K Rate Time On Handicap Place On Handicap
Patrick Mckay 4.1 0:04:00 0:16:24 0:05:40 0:17:06 0:04:10 0:22:46 1
Ross Sommerville 4.1 0:03:50 0:15:43 0:06:21 0:16:26 0:04:00 0:22:47 2
Daniel Clendon 4.1 0:03:33 0:14:33 O:07:40 0:15:14 0:03:43 0:22:54 3
Dave Mason 4.1 0:03:59 0:16:20 0:05:48 0:17:43 0:04:19 0:23:31 4
Kieran McDonald 4.1 0:03:43 0:15:13 0:06:55 0:16:52 0:04:07 0:23:47 5
Laura Burke 4.1 0:04:36 0:18:53 0:03:15 0:20:56 0:05:06 0:24:11 6
Victoria Humphries 4.1 0:03:46 0:15:26 0:06:42 0:17:32 0:04:17 0:24:14 7
Brendon Flanagan 4.1 0:04:00 0:16:24 0:05:40 0:18:35 0:04:32 0:24:15 8
Tony Dawbin 4.1 0:04:17 0:17:33 0:04:35 0:19:44 0:04:49 0:24:19 9
Gordon Clarke 4.1 0:04:01 0:16:28 0:05:40 0:18:52 0:04:36 0:24:32 10
Penny Roy 4.1 0:04:18 0:17:36 0:04:32 0:20:04 0:04:54 0:24:36 11
Colin Pohi 4.1 0:04:01 0:16:28 0:05:40 0:18:58 0:04:38 0:24:38 12
Andrew McNeil 4.1 0:04:31 0:18:32 0:03:36 0:21:09 0:05:10 0:24:45 13
Derek de Lisle 4.1 0:05:03 0:20:43 0:01:25 0:23:25 0:05:43 0:24:50 14
Dorothy Starzak 4.1 0:04:18 0:17:36 0:04:32 0:20:21 0:04:58 0:24:53 15
Peter Corbett 4.1 0:04:31 0:18:32 0:03:36 0:21:26 0:05:14 0:25:02 16
John Barrance 4.1 0:04:31 0:18:32 0:03:36 0:21:37 0:05:16 0:25:13 17
Duncan Matthew 4.1 0:04:31 0:18:32 0:03:36 0:21:38 0:05:17 0:25:14 18
Casey Flint 4.1 0:04:54 0:20:04 0:02:04 0:23:19 0:05:41 0:25:23 19
Lester Abby 4.1 0:05:24 0:22:08 0:00:00 0:26:06 0:06:22 0:26:06 20
Andrew Stewart 4.1 0:04:17 0:25:00 0:00:00 0:30:05 0:07:20 0:30:05 21
Li Jing 4.1 0:04:17 0:25:00 0:00:00 0:30:08 0:07:21 0:30:08 22
Ethan Abby 4.1 0:05:24 0:25:00 0:00:00 0:32:10 0:07:51 0:32:10 23

 

bold denotes winning team
Team

Andrew McNeil 0:21:09
Casey Flint 0:23:19
Dave Mason 0:17:43
Victoria Humphries 0:17:32 1:19:43



Dorothy Starzak 0:20:21
Lester Abby 0:26:06
Colin Pohi 0:18:58
Daniel Clendon 0:15:14 1:20:39



Brendon Flanagan 0:18:35
Tony Dawbin 0:19:44
Peter Corbett 0:21:26
Duncan Matthew 0:21:38 1:21:23



Patrick Mckay 0:17:06
Ethan Abby 0:32:10
John Barrance 0:21:37
Daniel Clendon 0:15:14 1:26:07



Li Jing 0:30:08
Kieran McDonald 0:16:52
Laura Burke 0:20:56
Penny Roy 0:20:04 1:28:00



Ross Sommerville 0:16:26
Andrew Stewart 0:30:05
Gordon Clarke 0:18:52
Derek de Lisle 0:23:25 1:28:48

 

 

Press & Palmer Cups 2008

(13 and Under)

Palmer Cup (Handicap)                Press Cup (Handicap Teams)

1. Matthew Brett                          1. Matthew Brett & Alexandra Langley

2. Luke Humphries                         2. Luke Humphries & Alexandra Langley

3. Luke Drennan                           3= Patrick Roche & Jack Roy

3= Luke Drennan & Eli Mulheron

 

Fastest Times:

9.52                Patrick Roche

10.46              Matthew Brett

11.16              Luke Humphries

11.42              Alexandra Langley

12.07              Eli Mulheron

12.28              Luke Drennan

13.24              Jack Roy

© Copyright 2004-2017 - CMS Made Simple
This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10